Pioneers in the industry, we offer integrated 20w solar street light from India.
₹ 1950 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Wattage | 40W |
| Solar Panel Power | 100 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 12 h |
| Space Between Lights | 4*8 |
| Robust Solar Panel | YES |
| Solar Charging Time | 12 HOURS |
| Motion Sensor | YES |
| Service Location | DELHI |
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India