Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 100w high bay led light, led indoor high bay light, 200w led high bays, 150w round led high bay light, high bay light and led high bay dome light.
₹ 1450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120° |
| Body Material | Aluminium Die-cast |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Surge Protection | Up to 6kV |
| LED Type | SMD |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120° |
| Body Material | Aluminium Die-cast |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Surge Protection | Up to 6kV |
| LED Type | SMD |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Power | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| Model Type | UFO |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 150W |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
| Beam Angle | 120° |
| Body Material | Aluminium Die-cast |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Surge Protection | Up to 6kV |
| LED Type | SMD |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Power | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| Model Type | Reflector/Dome |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Brand | SUNKIP |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Aluminum |
| Input Voltage | 140V-440V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India