Providing you the best range of gi octagonal pole and 6 meter gi pole with effective & timely delivery.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Top Across Flats | 90 mm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Bottom Across Flats | 140 mm |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Highway |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | 600*600 |
| Number Of Light | 2 |
| Plate Thickness Mm | 3MM |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 9 m |
| Height | 6 Meter |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6m |
| Usage/Application | Street Light |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Shape | Tubular |
| Brand | SUNKIP |
| Diameter | 600*600 |
| Color | SILVER |
| Size | 6MTR |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India