Offering you a complete choice of products which include industrial highbay lights, led highway light and highway light 200w.
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Power | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 140 lm/W |
| Model Type | UFO |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 720 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Wattage | 120W |
| Body Material | Chrome |
| Model Name/Number | SUN-HI100 |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sunkip |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Product Code | SUNKIP200WHIH |
| Working Lifetime | 5 YEARS |
| Usage/Application | INDOOR |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 3850 / Piece Get Latest Price
| Power | 250W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | UFO |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 3 Years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Power | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | SUNKIP |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | UFO |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 2 Years |
Minimum order quantity: 10 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India