Manufacturer of a wide range of products which include 12watt inverter led bulb, 12w ac dc rechargeable led bulb and rechargeable led bulb.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Bulb Shape | Round |
| Power | 12 W |
| Battery Capacity | 2200 mAh |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Wattage | 12 W |
| Color | White |
| Base Type | B22 |
| Lighting Type | Incandascent |
| Light Color | Cool White |
| Backup Time | 3 hours |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Automotive LED Bulb |
| Capacity | 2200mah |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Certification | CE |
| Body Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Size/Dimensions | 70MM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Power | 9 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | RoHS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India