Our product range includes a wide range of industrial electric extension board, power distribution box and single phase 6 way power distribution box.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Cord Length | 5 meters |
| Current Rating | 15 A |
| Shape | Square |
| Material | ALIMINUM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Sockets/Ways | 6 Way |
| Phase | Three Phase |
| IP Rating | IP44 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Socket Configuration | 3P+N+E |
| Protection Type | RCCB/ELCB |
| Brand | L&T |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Sockets/Ways | 6 Way |
| Phase | Single Phase |
| IP Rating | IP67 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Socket Configuration | 3P+N+E |
| Protection Type | MCB |
| Brand | L&T |
Minimum order quantity: 10 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India