Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer power distribution box, single phase power distribution box (2 way, 32a), industrial plug and socket distribution box, 8 way power distribution box, industrial socket box panel and 4 way distribution box.
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 16A |
| Number of Sockets/Ways | 4 Way |
| Phase | Single Phase |
| IP Rating | IP44 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Socket Configuration | 2P+E |
| Protection Type | MCB |
| Brand | L&T |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Phase Configuration | TPN |
| Material | Metal |
| IP Rating | IP44 |
| Door Type | Single Door |
| Box Type | Plug & Socket Box |
| Incomer Type | MCB |
| Brand | L&T |
| Color | Black |
| Number of Ways | 4 Way |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2150 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Sockets/Ways | 4 Way |
| Phase | Three Phase |
| IP Rating | IP65 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Socket Configuration | 3P+N+E |
| Protection Type | MCB |
| Brand | L&T |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Sockets/Ways | 8 Way |
| Phase | Three Phase |
| IP Rating | IP44 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Socket Configuration | 3P+N+E |
| Protection Type | RCCB/ELCB |
| Brand | L&T |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Brand | Distribution board |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 63A |
| Connection Type | 6 Way |
| Number of Ways | 6 Way |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| IP Rating | 5 |
| Brand | SUNKIPDIST200W |
| Material | ALIMINUM |
| Components | RCBO/RCCB (Residual Current Device) |
| Output Socket Configuration | 16A; 240V; 3 Pin |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 5 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India