Pioneers in the industry, we offer led flood light, taman lite flood light 120 watt, rgb flood light 50w, 50 watt rgb led flood light, led rgb flood light 50w and led rgb flood light from India.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Brand | SUNKIP |
| Warranty | 2 Years |
| Lens Type | Glass |
| Body Material | Matel |
| Lighting Color | RGB |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Garden |
| Model Name/Number | 50W GLASS MODAL FLOOD LIGHT |
| Lighting Type | LED |
| Led Model | GM MODAL |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 100W |
| Power | 50W |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 120W |
| Body Type | Back Choke |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | O |
| Lens Type | Lens |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Beam Angle | 120° |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Control Type | Remote Control |
| Color Mode | RGB |
| Input Voltage | 220–240 V |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | METAL |
| Model Name/Number | SUNKIP50W |
| Lighting Type | LED |
| Beam Angle | 90DG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Model Name/Number | SUNKIP50WRGM |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METAL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Model Name/Number | 50WRGB |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METAL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Model Name/Number | SUNKIP50WRAG |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METAL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | SUNKIP50W12 |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METAL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 50W |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Model Name/Number | SUNKIP20W |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METEL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10W |
| Model Name/Number | SUNKI10W |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METEL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 880 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | RED,GREEN,BLUE |
| IP Rating | IP65 |
| Model Name/Number | 100w flood light glas modal |
| Power | 100w |
| Body Material | Matel |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Body Material | METAL |
| Model Name/Number | SUNKIP100W |
| Beam Angle | 90DG |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Body Material | METAL |
| Model Name/Number | SUNKIP100W |
| Beam Angle | 90DG |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Body Material | METAL |
| Model Name/Number | SUNKIP100W |
| Beam Angle | 90DG |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Body Material | METEL |
| Model Name/Number | SUNKIP100W |
| Beam Angle | 90DG |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Body Material | METAL |
| Model Name/Number | SUNKIP100W |
| Beam Angle | 90DG |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Model Name/Number | SUNKIP100W |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METAL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Model Name/Number | SUNKIP200W |
| Beam Angle | 90DG |
| Body Material | METAL |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Body Material | METAL |
| Model Name/Number | SUNKIP50W |
| Beam Angle | 90DG |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India