Our product range includes a wide range of power distribution board and industrial power distribution box.
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Ways | 12 Way |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Power | 220V-440V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 16A |
| Number of Ways | 6 Way |
| Phase | Single Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Power | POWER 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Sockets/Ways | 6 Way |
| Phase | Single Phase |
| IP Rating | IP66 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Socket Configuration | 3P+N+E |
| Protection Type | MCB |
| Brand | L&T |
Minimum order quantity: 10 Piece
Amit Kumar (CEO)
Sunkip Lighting India Private Limited
Ground Floor, B 21, Joshi Colony Manda Wali, Fazalpur, Opposite MCD Primary School, Delhi, New Delhi - 110092, Delhi, India